Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítosného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítosní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

 

 

Jan MARTINEK – úspěšný biolog a fotograf

 Jan je v současnosti studentem septimy. Ačkoliv absolvoval předchozí ročníky s výborným prospěchem ze všech předmětů, stal se především vynikajícím biologem. Tomuto oboru se Honza intenzivně věnuje a úspěšně se zúčastňuje biologických soutěží.
Jako student tercie zvítězil v roce 2005 v krajském kole biologické olympiády v kategorii B – tedy v konkurenci starších soupeřů. Své vítězství obhájil i v dalších dvou letech. Je škoda, že soutěž krajským kolem končí. Jan tím získal hodnotnou účast na celostátním soustředění talentovaných biologů v Běstvině.
V uplynulých dvou letech také výrazně pomohl gymnaziálnímu družstvu biologů,
které vždy zvítězilo v oblastním kole Ekologické soutěže středních škol v Kadani.
Na základě úspěchů v biologické olympiádě byl Jan Martinek nominován do tříčlenného družstva, které v březnu 2007 reprezentovalo ČR na mezinárodní soutěži v přírodních vědách v německé Postupimi. Soutěže se zúčastnilo 16 států. Družstvo, které jako biolog náš student J. Martinek zastupoval (vedle chemika a fyzika) získalo bronzovou medaili!
O rok později se tato soutěž konala na Kypru a Jan získal se svým družstvem dokonce medaili stříbrnou!
Honza je také výborným fotografem – samozřejmě, že fotografuje především přírodu. Se svými snímky zabodoval v celostátní soutěži Fotografia Academia 2006 hned ve dvou kategoriích a obsadil výborné 4. místo. Letos se soutěže zúčastnil opět a v kategorii „okem turisty“ zvítězil !!! Na slavnostním předávání cen se v Praze setkal s významnými osobnostmi české kultury a fotografie – např. Sárou Saudkovou.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


© 2005 - 2008 Gymnázium Ostrov