Charakteristika školy | Z historie školy | Kontakty | Termínový kalendář 2008/2009

Jak školu najít
Profesorský sbor
Předměty
Učební plán
Rozvrhy hodin
ŠVP
Nabídka kroužků a aktivit pro studenty
Úspěchy studentů
SIPV - školení, infocentrum
ICT plán
Studentské stránky
Prevence sociáln? patologických jev?
Katedra online
Studijní pobyty
Galerie úspěšných studentů
Suplování
Maturity 2008
Měsíční plány akcí
Školní řády

Dobrý den!

Dnes je: Úterý 23. dubna
Svátek má:

Jméno :
Heslo :

Evropský Den jazyk?

Evropský Den Jazyk?

Dne 26. zá?í prob?hla na naší škole akce Evropský Den jazyk? (EDJ) a žádný student si ho nemohl nevšimnout. Tento den se slaví po celé Evrop? od  roku 2001.

EDJ není organizován centráln?, ale je dán vlastní prostor k aktivit?  všem, kte?í si cht?jí tento den n?jakým zp?sobem p?ipomenout. Program chystají nejen jazykové instituce, ale také státní školy. Pr?b?h Dne jazyk? se m?že stát výukovým projektem a být za?azen do školních vzd?lávacích plán? jako stálá podpora jazykové výuky.

Cílem Evropského Dne  jazyk? je p?edevším podpora výuky.

Hlavními d?vody, pro? výše zmín?ný den probíhá je:

- upozornit na d?ležitost jazyka a to i ve spojitosti s porozum?ním kultury a      zárove? ji podpo?it

- celoživotní jazykové vzd?lávání souvisí s profesním vzd?láním a pot?ebami a    pro pracovní mobilitu.

Této akce se zú?astnila také naše škola.

Tento den za?al pon?kud netradi?n?, v úvodu první vyu?ovací hodiny jsme rozhlasem seznámili studenty s obecnými informacemi evropského dne jazyk?, které byli ?teny v námi vybraných jazycích.

O p?estávkách jsme mohli slyšet písn? v r?zných jazycích. Hodinu výtvarné výchovy jsme zam??ili na tvorbu plakát? s tématem d?ležitosti znalosti cizích jazyk?. Tyto plakáty jsme použili pro výzdobu naší školy. Naše paralelní t?ída m?la na starosti ?Bistro u Mistra?, v kterém si studenti mohli zakoupit ob?erstvení pouze za pomoci použití jiné než mate?ské ?e?i. Na záv?r jsme vyv?sili r?znojazy?ná pojmenování ?ástí budovy Gymnázia Ostrov.

Nap?íklad:

Chúc ân ngon

Kua só

Tó lét

Pot?šili nás pozitivní reakce na tuto akci. Dokonce jsme zpozorovali i studenty, kte?í se snažili mluvit cizí ?e?í, p?edevším p?i nákupu ob?erstvení ve školním bistru, ale byli i tací, kte?í se radši vzdali nákupu své sva?iny než aby namáhali sv?j mozek.

Za p?ínos této akce považuji:  práci v kolektivu, spolupráci s našimi spolužáky a profesory, nau?ili jsme nová sloví?ka v n?kolika jazycích. A co bylo nejd?ležit?jší? Dozv?d?li jsme se co to vlastn? evropský den jazyk? je.

Hlavní tv?rci naší skupiny. V ?ele s paní profesorkou Osi?kovou.

Auto?i : Ond?ej Nová?ek a Jakub ?erný (oba V6.A)