Charakteristika školy | Z historie školy | Kontakty | Termínový kalendář 2008/2009

Jak školu najít
Profesorský sbor
Předměty
Učební plán
Rozvrhy hodin
ŠVP
Nabídka kroužků a aktivit pro studenty
Úspěchy studentů
SIPV - školení, infocentrum
ICT plán
Studentské stránky
Prevence sociáln? patologických jev?
Katedra online
Studijní pobyty
Galerie úspěšných studentů
Suplování
Maturity 2008
Měsíční plány akcí
Školní řády

Dobrý den!

Dnes je: Pátek 19. dubna
Svátek má:

Jméno :
Heslo :

Úsp?chy student? na poli literatury a ?eského jazyka

Marek Steininger je studentem septimy A. Již loni upozornil na sv?j talent, když zvít?zil v Literární sout?ži student? západo?eských st?edních škol a byl t?etí v literární sout??i O cenu Danny Smi?ického. Tuto celostátní sout?ž po?ádá Soukromé gymnázium Josefa Škvoreckého. Letos se Marek posunul ješt? o stupínek výš a obsadil hned dv? skv?lá druhá místa. V kategorii próza SŠ s povídkou ?Trans ? orchestr pana B??ka? a v kategorii poezie SŠ s pracemi ?Hon na hlasy?, ?Bloudím? a ?Poslouchám gramofón?. Sluší se také p?ipomenout, že Markovi je v jeho tvorb? oporou Mgr. Dana Sta?ová, která vyu?uje na gymnáziu ?eský jazyk. Markovi je nejen profesorkou ?eštiny, ale také prvním recenzentem a rádcem.

Pod?kování pat?í i Mgr. Jaroslav? Stracho?ové, která nep?ehlédla básnický talent Kate?iny Pouskové ze 4.A. Pomohla jí v jejím dalším sm??ování ? nap?íklad výb?rem básní do sout?že. Kate?ina zaujala nejen porotu západo?eské Literární soutže, v níž obsadila 2. místo a získala ?Zvláštní cenu za zajímavé práce v kategorii poezie?, ale také v?hlasného recitátora Miroslava Kova?íka, v jehož rozhlasovém po?adu Zelené pe?í byla Kate?ina hostem.

Veleúsp?šný rok ?eského jazyka a literatury m?že na konci ?ervna ješt? završit celostátní kolo olympiády v ?eském jazyce. Ostrovské gymnázium má v této sout?ži hned dvojí zastoupení. Po vít?zství v krajském kole se ho zú?astní Alžb?ta Pincová z oktávy B a Eva Pavelková z kvarty A.