Charakteristika školy | Z historie školy | Kontakty | Termínový kalendář 2008/2009

Jak školu najít
Profesorský sbor
Předměty
Učební plán
Rozvrhy hodin
ŠVP
Nabídka kroužků a aktivit pro studenty
Úspěchy studentů
SIPV - školení, infocentrum
ICT plán
Studentské stránky
Prevence sociáln? patologických jev?
Katedra online
Studijní pobyty
Galerie úspěšných studentů
Suplování
Maturity 2008
Měsíční plány akcí
Školní řády

Dobrý den!

Dnes je: Pátek 26. dubna
Svátek má:

Jméno :
Heslo :

Poznávací zájezd do Vídn?

Ve dnech 12. až 13. dubna 2007 se uskute?nil poznávací zájezd do hlavního m?sta Rakouska, Vídn?. K velké radosti všech se vyjížd?lo už v p?l jedné v noci. P?es všechna o?ekávání profesor? (i nás) jsme se dostavili všichni v?as. V p?t hodin ráno jsme p?ejeli hranice ?eské republiky bez nežádoucích komplikací, nap?íklad kontroly pas?, prohlídky zavazadel a následného zadržení n?kterých jedinc?. A již jsme se mohli soust?edit na nadcházející dva dny.

Poprvé se naše nohy dotkly víde?ské p?dy na Marienplatzu, kam jsme se v pr?b?hu akce navraceli, zám?rn? i mimod?k. Od vst?ícného úsm?vu Marie Terezie se naše expedice procházela po centru Vídn?. Procházka vyvrcholila prohlídkou Svatošt?pánské katedrály. U hrobky Habsburk?, nedaleko odtud, jsme si vyslechli dlouhý, ale vášnivý monolog našeho pr?vodce, z n?hož vyplynulo, že toto místo se stane i jeho hrobem, nebo on sám je z jedné sto dvaceti osminy také Habsburkem. N?kte?í z nás se pak s velikým nadšením oddali pozorování exotických motýl? v secesním skleníku. Vrchol tohoto dne byla bez pochyby výstava moderních um?lc? Schieleho, Klimta a Kokoszky v Belvederu. Na noc jsme odjeli do nedalekého Znojma. Vybavení pokoj? bylo ve funkcionalistickém stylu, i když mali?ko zanedbané, ale telefony fungovaly.

Druhý den jsme za?ali návšt?vou Hundertwasserových dom?.

V?tšina z nás se ztotožnila s jeho myšlenkami. Prohlídka sídla Habsburk?, Schönbrunnu, ve kterém se náš pan pr?vodce, zvaný Baron, cítil jako doma, byla zdrcující svou dokonalostí, ale nebyli jsme naplno spokojeni s výb?rem místností, protože jsme toužili spat?it všech 134 kuchyní. Osv?ženi procházkou v parném parku jsme se usadili v zapa?eném autobuse a s ukrutnou bolestí v srdci jsme si prohlíželi svým klidem až rušné m?sto Víde?.

Na tento výlet budeme ješt? dlouho vzpomínat.
Pro vás sestavily: Martinka Hol?áková, Káa Rybá?ová a Olga Tomanová