Charakteristika školy | Z historie školy | Kontakty | Termínový kalendář 2008/2009

Jak školu najít
Profesorský sbor
Předměty
Učební plán
Rozvrhy hodin
ŠVP
Nabídka kroužků a aktivit pro studenty
Úspěchy studentů
SIPV - školení, infocentrum
ICT plán
Studentské stránky
Prevence sociáln? patologických jev?
Katedra online
Studijní pobyty
Galerie úspěšných studentů
Suplování
Maturity 2008
Měsíční plány akcí
Školní řády

Dobrý den!

Dnes je: čtvrtek 28. března
Svátek má:

Jméno :
Heslo :

Anglický jazyk

Charakteristika a cíle p?edm?tu

Cílem výuky anglického jazyka je vytvo?it u žák? p?edpoklady pro mezikulturní komunikaci v rámci Evropy i sv?ta, nau?it je u?ívat jazyk k chápání a objevování skute?ností, které p?esahují oblast zkušeností zprost?edkovaných mate?ským jazykem.Výuka je zacílena na rozvoj komunikace ústní i písemné, rozší?ení celkového kulturního obzoru v?etn? seznámení s reáliemi anglicky mluvících zemí.
Výuka anglického jazyka je realizována dv?ma cestami. Jednak jako první cizí jazyk pro pokro?ilé studenty, kte?í získali základy jazyka již na základní škole nebo nižším stupni gymnázia, jednak pro studenty za?áte?níky, kte?í si angli?tinu zvolili jako druhý cizí jazyk .
Výuka probíhá ve specializovaných jazykových u?ebnách.
Nadstavbu školní výuky tvo?í mezinárodní projekty v rámci programu SOCRATES, dvoustranná spolupráce se školami v zahrani?í a každoro?ní studijní pobyt ve Velké Británii.

Vyu?ující anglického jazyka

JménoTelefonE-mail
Mgr. Dagmar Žerebjatjevová
vedoucí p?edm?tové komise
353433781dazer@gymostrov.cz
Mgr. Brigitta Císa?ovská353433767brici@gymostrov.cz
Mgr. Ji?í Fresser353433768jifr@gymostrov.cz
Mgr. Jana Kitzbergerová353433781
Pavla Leechová353433769
Radim Targosz353433764

P?ehled u?iva anglického jazyka v jednotlivých ro?nících

Nižší gymnázium

Prima - kvarta
Výuka na nižšíím gymnáziu je zam??ena na vybudování základních návyk? a postup? nezbytných pro další studium jazyka.Metodické postupy i náro?nost osvojované látky jsou d?sledn? p?izp?sobeny v?kovým specifik?m žák?.Ke studiu jsou používány osv?d?ené anglické u?ebnice ?ady Open Doors nebo Project English.Hodinová dotace je v prim? p?t hodin týdn? ,od sekundy pak ?ty?i hodiny týdn?.Nadaní studenti mají mo?nost prokázat své znalosti na jazykových olympiádách,složit mezinárodn? uznávané Cambridge testy nebo se zú?astnit studijního pobytu ve Velké Británii.

Vyšší gymnázium

1.ro?ník - 4. ro?ník, resp. kvinta - oktáva
Výuka angli?tiny na vyšším gymnáziu probíhá dv?ma cestami.Jednak studenti pokra?ují ve studiu jazyka coby pokro?ilí, jednak jako za?áte?níci, kte?í si angli?tinu zvolili v kvint?, respektive 1. ro?níku, jako druhý cizí jazyk.
?asová dotace je v kvint? a? septim? t?i hodiny týdn?, v záv?re?ném ro?níku pak ?ty?i hodiny týdn?.Ve t?etím a ?tvrtém ro?níku, resp. septim? a oktáv?, si studenti navíc mohou zvolit konverzaci v anglickém jazyce, která je dotována dv?ma hodinami týdn?.
Výuka je zalo?ena na studiu osv?d?ených anglických u?ebnic ?ady Matrix a New Headway.
Nadaní studenti mají možnost prokázat své znalosti na jazykových olympiádách, slo?it mezinárodn? uznávané Cambridge testy nebo se zú?astnit studijního pobytu ve Velké Británii.

Akce pro studenty

Program SOCRATES
V letech 200 - 2003 se naši studenti zapojili do vzd?lávacího programu EU Socrates.Díky tomu jsme navázali užší spolupráci se školami v Rakousku, Nizozemí a N?mecku.Každý rok studenti jednotlivých škol pracovali na spole?ných projektech, v nichž se seznamovali se zp?sobem života, tradicemi a kuchyní zú?astn?ných stát?.Vyvrcholením spolupráce bylo setkání student? zú?astn?ných ?kol v n?meckém Schwarzenbergu.

Studijní pobyty ve Velké Británii
Studijní pobyty ve Velké Británii se staly ji? tradicí, na kterou jsou pedagogové i studenti anglického jazyka právem hrdi.Vždy také probíhají již více ne? sedm let.Specifickým rysem je to,že nejde pouze o pobyty poznávací, naši studenti si zdokonalují své v?domosti v jazykových školách, které jsou akreditovány a dozorovány Britskou radou.Studenti pracují ve skupinách vytvo?ených na základ? jazykových test?. Hodiny vedou kvalifikovaní a zkušení britští pedagogové.
Velkou p?íležitostí k uplatn?ní jazykových dovedností p?i komunikaci s rodilými mluv?ími a poznání britského zp?sobu života je ubytování v hostitelských rodinách.
Výukový program bývá vhodn? dopln?n poznávacími výlety na p?írodn? a historicky zajímavá místa , p?i?em? vrcholem pobytu je bezesporu celodenní prohlídka Londýna.

V roce 2004 studenti pobývali ve m?st? Eastbourne.

V roce 2005 na?i studenti zavítali do skotského Edinburghu.