Charakteristika školy | Z historie školy | Kontakty | Termínový kalendář 2008/2009

Jak školu najít
Profesorský sbor
Předměty
Učební plán
Rozvrhy hodin
ŠVP
Nabídka kroužků a aktivit pro studenty
Úspěchy studentů
SIPV - školení, infocentrum
ICT plán
Studentské stránky
Prevence sociáln? patologických jev?
Katedra online
Studijní pobyty
Galerie úspěšných studentů
Suplování
Maturity 2008
Měsíční plány akcí
Školní řády

Dobrý den!

Dnes je: Úterý 16. dubna
Svátek má:

Jméno :
Heslo :

Na gymnáziu v Ostrov? pat?í výuka jazyk? mezi hlavní priority. Prost?ednictvím projektového vyu?ování, výukových program? na PC i s využitím internetu poznávají studenti jazyk a kulturu jiných zemí, ?ímž se aktivn? p?ipravují na soužití v Evropské unii. Nezastupitelnou úlohu mají kontakty se školami v zahrani?í, které naše škola systematicky rozvíjí. Studenti tak mají jedine?nou možnost nejen intenzivn? prov??ovat své konverza?ní schopnosti v praxi, ale také poznávat životní styl a prost?edí jiných zemí.

Vztahy ostrovského gymnázia s partnerskými školami v zahrani?í mají již dlouholetou a bohatou historii. Již v prosinci roku 1975 vznikla partnerská dohoda mezi Gymnáziem Ostrov a Gymnáziem B. Brechta ve Schwarzenbergu, kterou b?hem 30 let neohrozily zm?ny politické, ekonomické ani klimatické. Dohodu o partnerství má naše gymnázium uzav?enou dále také s bavorskými gymnázii v Hofu, ve Wundsiedelu a v Bayreuthu, nová je spolupráce z francouzsko-n?meckým lyceem v Saarbrückenu. Na t?chto školách se ostrovští studenti zú?ast?ují dlouhodobých (celoro?ních nebo p?lro?ních) ?i krátkodobých týdenních studijních pobyt?. Každoro?n? vyjížd?jí naši studenti také na studijní pobyt do Velké Británie. Tyto kontakty umož?ují realizovat nejen studijní pobyty, ale také mezinárodní workshopy ?i jiné zvláštní aktivity. Nap?íklad ve Weidenbergu probíhá s ú?astí na?ich student? pravideln? simula?ní hra POL&IS, b?hem níž studenti ?eší r?zná politická témata a obhajují svá stanoviska ? pochopiteln? v n?meckém jazyce. Velmi se osv?d?ila spolupráce ostrovského gymnázia v rámci mezinárodního projektu Sokrates (za ú?asti škol z Nizozemska, Rakouska a N?mecka), v n?mž byla jednacím jazykem student? angli?tina.

Pravidelná jsou hudební setkání (nap?íklad spole?né koncerty p?veckých sbor? v N?mecku i v Ostrov?) i setkání sportovní. Protože se našim vyu?ujícím poda?ilo získat dotace z fond? EU, mohlo naše gymnázium uspo?ádat také 8-denní prázdninové pobyty v Nových Hamrech. Na?i a n?me?tí studenti zde spole?n? tvo?ili na poli výtvarném, kulturním i sportovním.

Nic z toho by nebylo reálné bez neutuchající aktivity vyu?ujících cizích jazyk?. Vážíme si toho, že naše gymnázium takové profesory má.