Filip MIKSCHIK – počítačový odborník s duší umělce

V roce 2008 Filip složil úspěšné maturitní zkoušku. Po celou dobu studia udivoval svými znalostmi a zájmem v oblasti výpočetní techniky, počítačové grafiky a programování. Proto dosáhl významných úspěchů v soutěžích v tomto oboru.
V soutěži v grafických disciplínách WORDPROCESSING postoupil čtyřikrát do celostátního kola, které je mistrovstvím ČR. Obsadil v nich nejprve úctyhodné 10. místo, o rok později 7. místo, pak 6. místo. Z mistrovství republiky v roce 2008 si přivezl skvělé 4. místo !
Filip také uspěl na poli filmovém a fotografickém. Ve fotografické soutěž FOTOGRAFIA Academia 2006 obsadil 1. místo v absolutním pořadí v celostátním kole.

V roce 2008 uspěl se svým krátkým filmem, který byl uveden na několika filmových festivalech. Na filmu pracoval se spolužákem Jakubem Andrlem.
Filipovi patří také poděkování za vydatnou pomoc při tvorbě internetových stránek školy.