Zdivočelá země Martina Dejdara

V úterý 10. září 2013 naší školu navštívil český herec, televizní moderátor a filmový producent Martin Dejdar, který studentům vyprávěl o své práci.

M. Dejdar vystudoval DAMU v roce 1987. Poté nastoupil do pražského divadla Studio Ypsilon, ale hostoval i v jiných pražských divadlech. V Ypsilonce hrál mimo jiné ve hrách Vosková figurína, Sebevrah, Tak jako tak, Matěj Poctiv, Bůh, Amerika, Mozart a Horké to někdo rád. Objevil se i v televizních pohádkách a inscenacích: Komu straší ve věži, Husarská čest, Zlatý ostrov, Pes v zahradě, Lék pod kůži, Pofoukej mi jahody, Stvoření světa a další. Ve filmu debutoval již v roce 1985 v povídkovém snímku Zelená léta, a následně v roce 1987 ve filmu PROČ? Pravou přízeň si získal až o osm let později postavou Bejbyho v muzikálové komedii Šakalí léta. Velké hlavní role vytvořil poté ve snímcích Amerika a Učitel tance.
 Exceloval hlavní rolí v seriálu Zdivočelá země, který odvysílala Česká televize poprvé v roce 1997 a v únoru 2011 dotočila čtvrtou a závěrečnou řadu tohoto vysoce ceněného díla podle literární  předlohy spisovatele Jiřího Stránského.

Nezapomenutelným okamžikem setkání bylo pro studenty jeho vyprávění o dabingu Barta Simpsona, kterého dabuje již 20 let. Na závěr besedy studenti odměnili pana Dejdara velkým potleskem a nemohla chybět autogramiáda a fotografování :o)

Děkujeme za návštěvu, pozvánku do KV areny na exhibici HC Olymp a přejeme mnoho krásných a zajímavých rolí.

Ivan Machek