Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

PhDr. Dagmar Lieblová přežila Osvětim

Foto

 Ve středu 11. září 2013 měli naši studenti opět možnost naslouchat příběhům 20. století. Tentokrát přijela na návštěvu PhDr. Dagmar Lieblová, která jako jedna z mála přežila několik koncentračních táborů (Terezín, Osvětim a Bergen – Belsen).

Na přednášce měli studenti příležitost setkat se nejen se samotnou Dagmar Lieblovou, ale také si poslechnout přednášku o antisemitismu pod vedením pana R. Hejreta. Jakmile se paní Dagmar Lieblová pustila do vyprávění svého tragického příběhu, během kterého seznámila přítomné s tím, jak přišla o svou rodinu, tak zaujala veškerou pozornost nejen studentů, ale i učitelů. Studenti zde mohli vidět i autentické fotografie z koncentračních táborů.Po působivém vyprávění následoval prostor pro dotazy, kdy paní Dagmar byla ochotná odpovědět na všechny kladené otázky.

Přednáška studentům doplnila znalosti a informace z období druhé světové války a mohli si též dotvořit obraz o krutostech, kterých se nacisté dopustili nejen na Židech. Bohužel se v dnešní době najdou i tací, kteří zpochybňují existenci holocaustu a koncentračních táborů.

www.youtube.com/watch

Za zprostředkování besedy plné dojmů, emocí, fotek a zážitků děkujeme  Radku Hejretovi z ICEJ.

Ivan Machek

fotografie: Barbora Fukárková Zpět

Gymnázium Ostrov