Slavnostní a rozverný průvod městem

V pátek 11. října úderem jedenácté vyrazilo na 550 studentů všech dvaceti tříd se svými profesory od Gymnázia Ostrov na slavnostní průvod městem, aby pozvalo své ostrovské příznivce na nadcházející oslavy 60. výročí trvání školy, které gymnázium oslaví v sobotu 19. září.

Studenti spolu se svými třídními profesory vrchovatě splnili přání pana ředitele a ostatních karnevalových příznivců z řad učitelů, aby to byla óda na radost a mládí  - k vidění byl živý dort, vláček i s kouřící lokomotivou, čínský drak, veselé a vtipné transparenty volající mj. po zkrácení přestávek či po tlustších učebnicích. Veselý barevný had dorazil, dešti navzdory, dobře naladěn po téměř hodinové procházce městem za vlídné asistence městské policie (děkujeme panu Martínkovi a panu Jiskrovi) na Mírové náměstí. Další naše poděkování patří také bubeníkům pan Tyra ze ZUŠ Ostrov a  doprovodnému rozhlasovému vozu pana Uhlíka z Merklína.

Happening  na  náměstí patřil dvornímu moderátorovi  gymnázia Kamilu Burdovi,  líbily se veselé gratulace studentů i učitelů, písnička „Gympl má narozeniny“  i závěrečná „balónkiáda“ .

Celé akce se zúčastnil také starosta města pan Bc. Pavel Čekan, spolu s pány radními (škole blízkými) Mgr. Liborem Bílkem a Ing. Josefem Železným. Kromě vtipných deštníků na startu, nás mile překvapili narozeninovým sponzorským darem ve výši 50 000 Kč (velmi děkujeme)

Doufáme, že sobotní oslavy školy budou stejně vydařené a těšíme se na společné setkání.

Program oslav najdete na www.gymostrov.cz