Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

III. republikový sněm České středoškolské unie

Foto

 Studenti naší školy, Tereza Jandová a Daniel Netrval se ve dnech 16. a 17. dubna 2014 sešli se středoškoláky ze všech koutů republiky v prostorách Amerického centra, kde se konal již třetí republikový sněm České středoškolské unie. Organizace, která vznikla před rokem, sdružuje studenty středních škol ze všech koutů země a snaží se zastřešovat, prosazovat a hájit jejich zájmy.

Na sněmu se volilo nové sedmičlenné předsednictvo, do kterého byl účastníky sněmu zvolen i Daniel Netrval z našeho gymnázia. Účastníci se po volbě věnovali diskusi nad dalším směřováním a projekty Unie, vyměnili si poznatky o fungování svých škol apod.

Na akci promluvila i poslankyně Nina Nováková, členka sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Poslankyně vyjádřila podporu dosavadním aktivitám unie a zájem pokračovat v kulatých stolech mezi studenty, politiky a úředníky zabývajícími se vzděláváním.

Členové dále spolku pokračují v projektu Ne dabingu: Učme se jinak!, který na podzim obsadil přední stránky novin. Cílem projektu je prosadit zavedení duálního vysílání, které by podpořilo výuku anglického jazyka. Nově odstartovaným projektem je Vzorová samospráva, jež má za cíl podpořit vznik a fungování žákovských samospráv. V lednu také proběhl pod záštitou poslankyně Novákové kulatý stůl na půdě Poslanecké sněmovny mezi členy Unie a zástupci z ministerstva školství, Pražského magistrátu a Národního ústavu pro vzdělávání.

Tereza Jandová a Daniel NetrvalZpět

Gymnázium Ostrov