Příběhy diskriminace – vernisáž studentské výstavy

Ve čtvrtek 17. září od 12:00 se na Gymnáziu Ostrov uskutečnila vernisáž studentské výstavy PŘÍBĚHY DISKRIMINACE: Historie Romů a Sintů v České republice a v Německu.

Výstava je vyvrcholení stejnojmenného projektu, který realizuje Antikomplex, z.s., spolu Gymnáziem Ostrov a Gymnáziem Schwabmünchen. Studenti obou škol z ČR a Německa se během projektu intenzivně zabývali dějinami Romů a Sintů ve střední Evropě. Ve svém výzkumu objevili mnohé nečekané události a příběhy, které jsou zpracovány do podoby putovní výstavy, která bude v budově Gymnázia k vidění do konce září 2015. Touto cestou bychom rádi poděkovali Tereze Vávrové z Antikonplexu (http://www.antikomplex.cz/) za odborné vedení a pomoc při realizaci projektu.

Ivan Machek a Petr Fiala

Více informací:

karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/projekt-gymnazistu-z-ostrova-poputuje-dal-20150925.html

www.gymostrov.cz/novinka/1243/porajmos-(holokaust-romu)-–-projektovy-tyden-v-nemecku/

www.antikomplex.cz/pribehy-diskriminace-dejiny-romu-a-sinti.html