Nové gymnazisty přivítal radní Karlovarského kraje

Člen Rady Karlovarského kraje Ing. Jan Bureš navštívil 4. září ostrovské gymnázium, aby pozdravil nové studenty, kteří poprvé zasedli do gymnaziálních lavic, a popřál jim i jejich třídním profesorům  Ivaně Alfonsové v 1. A, Michaele Netrvalové v primě A a Ivanu Šupíkovi v primě B hodně zdaru a úspěchů v nadcházejícím školním roce. Ing. Bureš při té příležitosti zavzpomínal na svá studentská léta na ostrovském gymnáziu, která považuje za jedny z nejkrásnějších ve svém životě, a zdůraznil význam gymnaziálního vzdělání v současné době.
Kromě nových studentů pozdravil Ing. Bureš také pedagogy  gymnázia na jejich úvodní pedagogické radě, povzbudil je v jejich náročné práci a vyjádřil optimismus ohledně budoucnosti ostrovského gymnázia. Pan radní zejména vysoce ocenil úspěchy, které ostrovští studenti dosahují v předmětových soutěžích a olympiádách nejen na krajské, ale i celostátní a mezinárodní úrovni.
Ředitel školy Jaroslav Šafránek poté seznámil pana radního s investičními záměry školy, kde je prioritou nahrazení dosluhujícího spojovacího koridoru mezi pavilony moderní budovou se šatnami a aulou, a provedl jej po prostorách školy.
Jsme velmi rádi, že si pan radní vybral pro návštěvu právě naši školu a věříme, že se mu u nás líbilo.

Mgr. Jiří Fresser