Francouzštináři a velký úspěch v mezinárodní soutěži Frankofonie 2018

Již tradičně, tak i letos, jsme se zúčastnili soutěže vyhlášené Mezinárodní organizací Frankofonie, OIF v Paříži. Do výtvarné části soutěže, která je určena žákům základních škol, se letos zapojilo 104 žáků z 26 škol v ČR. Do vědomostní části soutěže určené pro žáky středních škol se zaregistrovalo 538 žáků z celé republiky. Oceněno bylo 15 nejúspěšnějších v každé kategorii.

V kategorii středních škol (vědomostní části soutěže) se žák našeho gymnázia Jan Novotný z V5.B stal držitelem hlavní ceny! Dalších 9 oceněných míst patřilo rovněž žákům našeho gymnázia a to v tomto pořadí sestupně: Jan Šlemr z V5.B, Eva Haluzová z V8.A, Tereza Kamarádová z V7.B, Barbora Šejvlová z V5.B, Klára Bábalová z V5.B, David Gerner z V7.A, Filip Štěpán z V7.A, Martin Kastl z V7.B a Lucie Levová z V7.B.

V kategorii základních škol (a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) byla oceněna žákyně V3.A Julie Šlemrová.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se konalo dne 20. března 2018 v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničních věcí ČR. Věcné dary žákům předali diplomatičtí zástupci frankofonních ambasád v Praze. Přítomni byli i příbuzní oceněných žáků, zástupci MŠMT a Francouzského institutu v Praze. Hlavní cenu, pobyt v Lucembursku, Jan převzal z rukou ambasadora Lucemburska v Praze pana Geparda Léona Pierra Philippse.

Vítězům blahopřejeme a věříme, že je úspěch motivuje do další práce!

Ivana Šlemrová, učitelka FJ