Naši dějepisáři opět první v krajském kole mezinárodní dějepisné soutěže družstev

Dne 5. dubna 2018 se v Sokolově konalo krajské kolo dějepisné soutěže studentů gymnázií,ve kterém naši studenti Jamaica Kindlová (1.A), Martin Kastl (V7.B) a Tomáš Lehečka(1.A) díky svému talentu a nadstandartní píli (intenzivně se připravují ve svém volném čase) dosáhli 1. místa!

Tato soutěž se konala již po sedmadvacáté. Je dvoukolová (krajské a mezinárodní kolo), přičemž krajské kolo je nominační. Mezinárodní se odehrává vždy na podzim v Chebu, pořádá je žijící legenda Mgr. Stulák z chebského gymnázia a každoročně se do něj z krajských kol probojuje téměř stovka gymnázií z České i Slovenské republiky.

Letošním tématem soutěže bylo období 1968 – 1977, mapující československé dějiny od Pražského jara, přes sovětskou invazi 21. 8. 1968 a následující normalizaci až ke vzniku Charty 77. Otázky byly neuvěřitelně náročné, zahrnovaly všechny oblasti politického, veřejného, kulturního i sportovního života v daném období. Na jejich tvorbě se podílely kapacity z řad historiků, jako např. prof. PhDr. Jan Rychlík, DrSc. nebo doc. Mgr. Jaroslav Šebek, Ph.D.

Našim reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na podzim v mezistátním utkání!

Jakub Hecht