Opět 1. místo v soutěži FRANKOFONIE 2019!

Již se stalo téměř tradicí, že se naši francouzštináři každoročně účastní mezinárodní soutěže FRANKOFONIE. Bylo tomu tak i letos. 4 francouzštináři se dostali do finále a byli pozváni na slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků soutěže do sídla MZV ČR, Černínského paláce ve středu 20. března 2019 – Den Frankofonie.

K naší velké radosti žákyně našeho gymnázia opět po roce vybojovala 1. místo. V kategorii středních škol zvítězila Magdalena Hlízová. Z rukou tuniské velvyslankyně J.E. paní Karimy Bardaoui v ČR přebrala voucher na pobyt v Tunisku. Mezi nejlepších 11 finalistů ze středních škol se dostal i Kryštof JiříkKlára Tamchynová.

V kategorii základních škol mezi 13 oceněnými se umístila na 10. místě Julie Šlemrová.

Kompletní výsledkovou listinu a pravidla soutěže najdete v následujícím odkazu.

Oceněným blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Ivana Šlemrová, učitelka FJ