Hodiny moderní chemie na Gymnáziu Ostrov

V nedávné době naši školu opět navštívili studenti Vysoké školy chemicko-technologické Praha, aby našim žákům předvedli program nazvaný Hodiny moderní chemie. Naši studenti tak mohli na vlastní oči pozorovat vlastnosti zkapalněného dusíku, levitaci supravodiče, výbuchy střelného prachu, suchý led a barevné ohně. Kapalným dusíkem, který má teplotu bezmála mínus 200 stupňů Celsia, jsme se dokonce polévali! K vidění byly, mimo jiné, také funkční modely parních strojů, které běžely nejen na páru, ale dokonce na kapalný dusík. Opravdu pěkným závěrem byla příprava čerstvé zmrzliny pomocí kapalného dusíku, na které si žáci pochutnávali. Pokusů, které hravou formou ilustrují chování látek, jsme viděli opravdu mnoho. Nadšeným studentům VŠCHT za to děkujeme. Zvláště si vážíme toho, že to byla v tomto školním roce jejich již třetí návštěva u nás.