„Tomu říkám překvapení“

V listopadových dnech proběhlo školní kolo 46. ročníku Olympiády v českém jazyce pro nižší gymnázium. Tato kategorie zahrnuje žáky tercií a kvart, kteří se v první části soutěže potýkají s jazykovědnými úkoly a ve druhé tvoří text podle zadaných kritérií. Téma slohové práce „Tomu říkám překvapení“ zpracovalo všech 26 účastníků opravdu nápaditě. I v jazykové části bylo znát, že jsou soutěžící velmi dobře připraveni. Do okresního kola však postupují pouze dva žáci s nejvyšším počtem bodů.

Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola jsou:

1.       Tereza Besperátová (V4. A)

2.       Rebeka Šťastná (V4. A)

3.       Matylda Říhová (V4.B)

Děkujeme všem účastníkům za kvalitní výkony a v okresním kole držíme našim olympionikům palce.

Mgr. Naděžda Čechmanová