Soutěž v Královské mincovně: Historie nás baví

Už tradičně v prosinci proběhla v jáchymovském muzeu dějepisná soutěž O pohár Královské mincovny.  Naši studenti si vedli výborně a vyhráli obě kategorie. V kategorii základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií vyhrála dvojice Hanka Štěpánková a Tomáš Ježek a v kategorii středních škol dvojice Kristián Šťastný a Tereza Kamarýtová. Studentům blahopřejeme!
Historikové z karlovarského muzea opět připravili test z dějin českých zemí a našeho regionu. Tento rok se otázky týkaly historických událostí, které se staly v letech zakončených devítkou. Součástí soutěže bylo tradičně poznávání památek, hádání událostí podle postupně odkrývaných obrázků a nakonec  tipování osobností podle indicií, které uváděl Mgr. Klsák.
V předvánoční čas proběhla soutěž již pošestnácté. V úžasných prostorách Královské mincovny je setkání s historií našeho kraje a s odborníky z karlovarského muzea vždy příjemné a obohacující.

Mgr. Ivana Alfonsová