Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Primy na skok u Querburů

Foto

 

Poslední květnový den si obě primy zpříjemnily návštěvou ostrovské knihovny. Spisovatel Michal Vlk představil svou novou knihu pro děti a mládež „Tajemství Querburů“.

Hned zpočátku jsme se seznámili s hlavním hrdinou příběhu a vydali se s ním na dobrodružnou cestu do říše Querburů. A stálo to za to! Příběh byl poutavý, Michal Vlk dramaticky předčítal a napětí se dalo krájet. Díky pozornému naslouchání, rychlým odpovědím a příslovečnému štěstí mohl na závěr získat ten nejšikovnější z každé třídy knížku s podpisem autora. Obě výherkyně slíbily, že až si knihu přečtou, půjčí ji ostatním ve své třídě, aby se i oni dozvěděli, jak to všechno dopadlo.

Primáni se tak již podruhé setkali v rámci výuky literatury s žijícím spisovatelem – v listopadu to byla beseda s názvem „Spolkla mě knihovna“ se scénáristkou a lektorkou Klárou Smolíkovou.

Děkujeme vedení Městské knihovny Ostrov za pozvání na obě autorská čtení a těšíme se na další akce.

 

Mgr. Naďa ČechmanováZpět

Gymnázium Ostrov