PhDr. Boris Moskovič přednášel o rozpadu Jugoslávie

V pátek 17. března 2023 navštívil naše gymnázium historik a balkanolog Boris Moskovič, který pracuje v Masarykově ústavu a Archivu AV ČR. Přednáší také studentům na FF UK v Praze. Přednášku a besedu koncipoval na téma „Krvavý rozpad Jugoslávie“. Studentům předal nejen znalosti, ale i svůj osobní příběh. Jako malý chlapec utíkal s rodiči z Bosny a Hercegoviny přes Švédsko až do Karlových Varů. Na našem gymnáziu maturoval v roce 2010.

Boris Moskovič je autorem publikací:

Mezi Titem a Tudjmanem: Chorvatsko v letech 1989-1990

a spoluautor knih Nekončící příběh a Fenomén Maffie

Děkujeme za návštěvu a přejeme hodně zdraví a další úspěchy v badatelské práci a publikační činnosti.

Ivan Machek a Jan Cabalka