Letošní Chemická olympiáda – ohlédnutí

Foto

I v letošním jubilejním 60. ročníku Chemické olympiády naši pilní studenti nezaháleli. V kategorii pro nižší gymnázium a základní školy byl nejúspěšnějším Ondřej Kalán. Ondra, přestože navštěvuje teprve sekundu, bojoval se staršími a zkušenějšími konkurenty a obsadil sedmé místo v karlovarském okrese, ve kterém tuto kategorii konalo několik desítek žáků. Ve stejné kategorii se okresního kola zúčastnili také Michael Kastl a Štěpán Bláha. Ve středoškolské kategorii C nás v krajském kole reprezentovalo dokonce pět soutěžících, z nichž nejúspěšnější byla Nikola Maštalířová na čtvrtém místě. Pěkných umístění dosáhli také Vojtěch Tegda, Natálie Vyletová, Kateřina Krejčová a Tomáš Hrachovec. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci naší školy v jejich oblíbené, často však náročné, chemii.