Úspěch Lady Lacmanové v SOČ

Naši studenti jsou skutečně všestranní. Příkladem může být Lada Lacmanová, která při náročném studiu v předmaturitním ročníku téměř celý rok vykonávala vědeckou práci v rámci Středoškolské odborné činnosti, což je celostátní soutěž odborných prací talentovaných studentů českých středních škol.

Lada se svou prací vyhrála krajské kolo a v těchto dnech se připravuje na kolo celostátní.

Úkol to však nebyl vůbec lehký. Musela zvládnout hned několik vědeckých oborů najednou. Její výzkum, který se zabývá vlivem přírodních flavonoidů na lidský organismus totiž široce využívá poznatky chemie, biologie a medicíny zároveň.
Ladě přejeme do celostátního kola mnoho sil a těšíme se spolu s ní z jejího nasazení pro vědu.