Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Seminář Weidenberg – den třetí – KRIZE - DIE KRISE

Foto

Ráno jsme všichni přišli velmi unaveni na přednášku o extremismu. Někteří již usínali, brzy nás však probrala hudba levicových a pravicových radikálů v Německu, kterou nám  přednášející pouštěla jako ukázku toho, jak působí radikálové na mládež a získávají tím další členy a sympatizanty. Společně s německými studenty jsme rozebírali jednotlivé texty. Po obědě jsme se šli projít do města, protože konečně vysvitlo sluníčko. Odpoledne nás čekala další přednáška, tentokrát k Lisabonské smlouvě, u nás velmi aktuálnímu a diskutovanému tématu.

A večer? Konečně odpočinek!!!!!!! Ti, kteří odevzdali úkoly, hráli fotbálek, poker, byli zkoušeni z češtiny, sbližovali se s německými studenty z Marktredwitzu...V devět večer jsme vyrazili na neplánovanou vycházku s místním hvězdářem pozorovat noční oblohu. Nádherné, úchvatné, Super!!!!!Zpět

Gymnázium Ostrov