Hodina matematiky v kostele

5. 1. 2010 jsme navštívili společně s paní profesorkou Strachoňovou Jarkou a panem profesorem Štěpánkem Michalem Michaelův kostel v Ostrově. A faru. Během krátké prohlídky nám paní Hanzlová vyprávěla veselé i neveselé historky ze života této památky. Došlo i na matematiku. První písemný záznam o kostelu sv. Michaela pochází z roku 1384. Kolik let od té doby uběhlo? Ticho. Po skutečně dlouhé době konečně zazněla správná odpověď.

Opustili jsme kostel a vypravili se směrem k místní faře, kde už jsme byli očekáváni farářem Hricem. S ním jsme si povídali o základní knize křesťanské věrouky – Bibli.

Děkujeme oběma našim průvodcům, paní Hanzlové a panu faráři Hricovi, za vyčerpávající výklad a příjemně strávené dopoledne.

Studenti prvních ročníků Gymnázia Ostrov