Hostili jsme studentky z partnerského gymnázia

V povelikonočním týdnu se rozrostly tři rodiny našich studentů o dalšího člena. Studentky z Luisenburg-Gymnázia z Wunsiedlu Svenja, Anna-Sofia, Ines   a Leoni se v době svého prázdninového volna rozhodly chodit do české školy. Domovské zázemí našly ve třídách V3A , V7A a V8A, kde absolvovaly řádnou výuku, pomáhajíc si i bravurní angličtinou, a u studentů, kteří jim nabídli střechu nad hlavou. Děkujeme Anně Zekuciové, Zuzce Divišové, Martinu Filipcovi  a jejich rodinám za vstřícnost a laskavé přijetí hostů..
V této souvislosti se obracíme na všechny studenty a jejich rodiče s výzvou a prosbou, aby zvážili další případnou hostitelskou roli. Za dobu existence partnerství mezi gymnázii v Hofu, Schwarzenbergu a Wunsiedlu jsme mohli do Německa poslat již desítky našich studentů na dlouhodobé i krátkodobé pobyty. V poslední době stoupá zájem na opačné straně, a to je velmi pozitivní tendence.
V. Lanová, Dana Osičková – vyučující německého jazyka