March Of The Living (Osvětim - Polsko 2010)

11.-13. dubna 2010 se 25 studentů ostrovského gymnázia se svými kantory Jakubem Hechtem a Ivanem Machkem opět po roce zúčastnili vzpomínky na hrůzné události před více než 60 lety a šli a prožili "Pochod živých" z Osvětimi do Březinky.

Na pochod navazoval mezinárodní seminář organizovaný ICEJ Praha v Třinci       o holokaustu a vzrůstajícím extremismu. Většina účastníků z Čech i ze Slovenska se shodla, že na holokaust se nesmí nikdy zapomenout.

Tohoto mezinárodního setkání, jehož se vždy účastní kolem 10 tisíc lidí, se naši studenti zúčastnili již potřetí.