Projekt ? Muž, který okradl Goetha ? Stromť 1.7. ? 7.7. 2006

Pod podivným zněním názvu projektu se skrývá první prázdninový týden strávený v příjemném prostředí jáchymovského Penzionu Pod lanovkou.Útulné pokoje, prostornou jídelnu, výbornou domácí kuchyň, sportovní areál s vodním osvěžením v podobě potůčku a bazénu, posezení pod slunečníky, venkovní krb a čistý čerstvý vzduch mohlo sdílet celkem 35 studentů z našeho gymnázia a jejich vrstevníků z partnerského gymnázia z Wunsiedlu.

Obklopeni lesem, listnáči, jehličnany, kmeny, poleny, roštím, listím, všelijakými plody, květy, vůněmi, barvami, tvary i netvary,komáry i jiným hmyzem jsme plnými doušky vstřebávali atmosféru a transformovali přírodu svými představami a fantazií do nových nepoznaných a námi neprobádaných podob. Se stromy jsme usínali i vstávali, tancovali, napodobovali jejich bytí, stromů jsme se dotýkali, přenášeli jejich podobu na papír, se stromy jsme vytvářeli příběhy, které jsme vyprávěli druhým. Do stromu jsme se oblékli, strom byl základem našich stavitelských plavebních úspěchů. Sdělovali jsme si své představy slovy i rukama, nohama, listovali ve slovníku a žádali o pomoc jazykově zdatnější a na záda jsme si při loučení navzájem psali – Es war super! Du bist OK! Ich finde dich toll! A komu lezly stromy i z uší?

Egonu Kunzmannovi, Veronice Matouškové, Patriku Bořkovi, Jakubu Černému, Adamu Sedlačíkovi, Janě Hájkové, Tereze Oberreiterové, Zuzaně Matlasové, Tomáši Alfonsovi, Elišce Walterové, Zuzce Divišové, Jakubu Kvapilovi, Martinu Pincovi, Milanu Chymčákovi, Kateřině Vlkové, Agátě Červenkové, Petře Smutné….a jejich německým kamarádům. Kromě laskavé a velkorysé péče správce objektu pana Žlábka a jeho týmu, poskytly společnost profesorky D. Osičková, J. Hasmanová, Veronika Lanová a studentka 3.A Klára Sedlačíková .