Okolo Třeboně... aneb hurá po památkách – výlet 1.A

Padla jedenáctá hodina dopolední dne 9. června a my vyrážíme na již dlouho očekávaný výlet. V Karlových Varech jsme nabrali další skupinu spolužáků. Jelo nás málo a měli jsme mít malý autobus, ale došlo k drobné změně, ze které jsme byli potěšeni. Přijel velký, takže na každého vycházela samostatná sedačka, alespoň jsme se v tom horku nemuseli „pařit“.

Naší první zastávkou byl Globus v Plzni, kde jsem se dozásobili jídlem a pitím a vyrazili na další úsek cesty. Poslední krátkou zastávkou byla benzinová pumpa, kde jsem si protáhli rozlámaná těla. Po čtvrté hodině odpolední jsem konečně dorazili do kempu v Třeboni a v klidu se ubytovali. V půl šesté jsem si dali večeři – smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou (prostě zdravá strava :-) ). Chvíli jsme si odpočinuli a vyrazili jsme se podívat do Třeboně, prošli jsme se po hrázi rybníka a šup do města. Dostali jsme rozchod  v zámecké zahradě. Hladovci a žíznivci si ještě zaběhli do obchodu a mohli jsme pomalu vyrazit zpět. Večerka byla v jedenáct a každý si volný čas prožil po svém. Někteří šli plavat do rybníka, jiní šli po náročném dni do postýlek.

Další den jsme se v půl deváté sešli u snídaně, najedli se, sbalili a vyrazili do Českého Krumlova. Zde jsem si prohlédli hrad a zámek a odvážlivci vyšplhali na věž, kde se mohli pokochat nádherným panoramatem historického města. Prohlédli jsme si medvědy, které jsme v tom horku  velice dlouho hledali, ale povedlo se. Došli jsem na náměstí, kde jsem se rozhodli podívat se do muzea voskových figurín. To nás všechny naprosto uchvátilo -  starověká řemesla, Golem i figuríny známých osobností – Tycho Brahe, Johannes Kepler, František Josef, Salvador Dalí, Albert Einstein, Charlie Chapin, Švejk, Václav Havel, Václav Klaus, Jan Pavel II., Ema Destinová, Bill Clinton, Matka Tereza, Louis Armstrong, Michael Jackson a mnoho dalších…

Poté jsem dostali pauzu na oběd a vyrazili jsme zpátky k zámku. Ti z nás, kteří měli ještě špetku sil, vyrazili  do zahrad, vyčerpaní se odebrali k autobusu. Po dlouhém a náročném dni nás čekalo, pro většinu nemilé překvapení. Zastavili jsem se u památníku Jana Žižky z Trocnova. Všichni čekali něco víc než sochu v nadživotní velikosti uprostřed zarostlé louky. Konečně jsme se vrátili do kempu, někteří šli rovnou odpočívat, jiní skočili do vody, aby se ochladili. Po večeři opět nastala volná zábava. Někteří hráli karty, jiní fotbal… V osm hodin na nás ušily profesorky past ve formě testu s velice zajímavými otázkami typu : Kolik je WC? Kolik lidí a kdo byl v rybníce? Jaké voskové figuríny jsme mohli vidět?

Poté nás pan řidič všechny vyfotil a opět jsme mohli pokračovat ve volné zábavě. Původní večerka se z jedenácté hodiny protáhla na půlnoc. Pozorovali jsem hvězdy a skládali báseň na téma výletu.

Poslední den, jsme po probuzení uklidili chatky, odnesli věci do autobusu a zašli na snídani. Čekala nás návštěva Schwarzenberské hrobky s odborným výkladem, v podzemní části jsem se pěkně zchladili. Po výkladu o minulosti hrobky i o pohřbených z rodu Schwarzenberků, kteří zde mají místo posledního odpočinku, jsme se všichni naskládali do autobusu a vyrazili na cestu zpět. Cesta byla dlouhá a někteří z nás ji využili na dospání probdělé noci. Zastavili jsme se v Plzni, dali jsem si zmrzlinu a nějaké dobroty a pokračovali v cestě domů.

Počasí se nám povedlo, svítilo slunce, jen to horko a neustálé bodání komárů nás dohánělo k šílenství.

Děkujeme panu řidiči i dozorujícím profesorkám paní Mgr. J. Strachoňové a PeadDr. J. Brychtové za skvělé naplánování a vedení našeho výletu. Děkujeme.

Za 1.A

Michaela Polanská