Česko-německý cyklovýlet

V pátek 18.6. se konal už tradiční (třetí :-)) cyklovýlet pořádaný ve spolupráci s partnerským gymnáziem v Hofu. Ano, nemýlíte se, v ten pátek, kdy skončila série hezkých dnů a začalo pršet. Ale protože mají naši studenti odvahu a kuráž, odmítli výlet stornovat a vyrazili i za nepříjemných povětrnostních podmínek.

Vlakem jsme dojeli do Královského Poříčí, kde jsme naštěstí pod střechou statku Bernard mohli počkat na naše německé kolegy. Po krátké prohlídce statku, kde se hosté nechali omámit vůní svíček a vykoupili půlku krámku, jsme vyrazili po cyklostezce podél Ohře do Lokte.

Pršelo a pršelo a téměř nikdo neměl na kole blatníky. Vzpomínáte si na scénku z filmu Obecná škola, kdy tatínek křičel: "Kde jsou moje blatníky???" My jsme nenadávali, ale vypadali jsme stejně jako on.

Německá skupina už předem rozhodla, že cyklovýlet zakončí v Lokti. Ale my jsme se nenechali zlomit a dovedli původní plán dojet přes Svatošské skály do K.Varů až do konce. Jediné, čeho jsme se dobrovolně vzdali, byla kultura a posezení u dobrého moku. To všechno ale můžeme dohnat příště, ne?

Děkujeme všem zúčastněným studentům za jejich přívětivost, odvahu a vzorné chování a doufáme, že budou na tento den vzpomínat jen v dobrém.

Veronika Lanová a Naděžda Čechmanová