Drama kvinty A s názvem Den poté!

Snad očekáváním následujícího dne většina z nás nemohla spát, na snídani jsme se ale dostavili v plném počtu. S nacpanými břichy jsme se odvalili do společenské místnosti, kde nás čekala nejen prezentace včerejších prací společně s německými kolegy, ale i psaní „Elfchenů“. Pro neznalé – Elfcheny jsou krátké básně o jedenácti slovech. Opět jsme spolupracovali ve skupinkách dvou Čechů a dvou Němců a všichni se náramně bavili. Naším úkolem bylo vytvořit jednu německou a jednu českou báseň, výsledky naší spolupráce byly víc než uspokojivé, neboť němečtí studenti četli naše texty a my, již tradičně, texty německé. Alespoň teď víme, proč se Němci usmívají, když s nimi mluvíme.

Následovalo volno až do oběda, které jsme trávili především sportovně – Tischtennis oder Schwimmbad.

Po výborném obědě naše česká skupina využila volno k procházce podél říčky, vrátili jsme se přesně ve 14 hodin. To už na nás čekal připravený orientační běh, který se skládal ze 4 stanovišť, na kterých jsme museli využít naše znalosti německého jazyka, německých a českých reálií a zároveň ukázat naši zdatnost a rychlost. Mezi úkoly bylo např. házení šišek na cíl, balancování na kmeni nebo najít předměty nepatřící do přírody. Počasí nám přálo po celý den.

Orientační běh proběhl bez problémů. „Die erste Gruppe Pomlázka“ doběhla ve skvělém čase 1 hodina 6 minut. Postupně dobíhaly všechny skupiny, poslední čas jsme zapsali v 16:38. A kdo byl vítězem? Všichni!

Po večeři proběhlo oficiální vyhlášení za přítomnosti delegace ze Schwarzenbergu pod vedením zástupce ředitele a dvou vyučujících, kteří s námi na projektu spolupracují.

Druhý den se velmi vydařil, hodnotili jsme ho díky pestřejšímu programu ještě lépe než den předchozí. A všichni s napětím očekáváme, co přinese zítřejší den, ale jedno víme jistě – zítra si kupte deník Dnes.

Za účastníky Dita, Radek a Jarka