Projekt Svátky a zvyky v Krušných horách - Bertolt Brecht Gymnasium a Gymnázium Ostrov - Na návštěvě ve Schwarzenbergu

29. září jsme odjeli v čele s naším panem ředitelem Mgr. Milanem Martinkem směrem české hranice a pokračovali jsme přes „Umleitung“ do naší partnerské školy, kde jsme již byli netrpělivě očekáváni. Po přivítání celým vedením školy jsme se rozdělili a  odešli jsme do vyučování. Byly pro nás připraveny hodiny angličtiny, němčiny, dějepisu, zeměpisu, hudební výchovy, tělecviku a informatiky. Po vyučování jsme navštívili místní muzeum na zámku a celí vymrzlí jsme zakončili první den v čajovně, kde jsme samozřejmě diskutovali o našich zážitcích a o radostech a strastech českého a německého školství. Druhý den jsme pokračovali v hospitacích a po obědě se všichni dospělí účastníci projektu setkali na závěrečné schůzce. Shodli jsme se, že naše návštěva byla přínosem pro obě strany a pozvali jsme naše německé kolegy k nám do školy. Těšíme se na ně 16. listopadu.

Mgr. Jaroslava Strachoňová a Mgr. Petr Fiala