Cestovatelské přednášky

V pátek 22.10. navštívil naše gymnázium mladý cestovatel a biolog Mgr. Michal Němec a vyprávěl studentům 3. a 4. ročníku o svém projetí Ruska po Transsibiřské magistrále a návštěvě afrického Kamerunu. Vyprávění bylo samozřejmě doprovázeno fotografiemi a mělo dobrodružný náboj, jelikož se nejednalo o běžnou dovolenou s cestovní kanceláří, ale ryze soukromou a na zdejší život zaměřenou výpravu. Studenti se dozvěděli o životní úrovni obyvatel, o jejich zvycích a způsobu života, ale také o fauně a flóře, která tam byla k vidění. Dle reakcí studentů můžeme považovat tyto přednášky za úspěšné a doufáme, že jsme tímto studentům rozšířili představu o světě mimo Evropu zase jiným způsobem než klasickým vyučováním.