Další úspěch ostrovských historiků

V krajské dějepisné soutěži nazvané „O pohár Královské mincovny“ opět excelovali svěřenci Mgr.Ivany Alfonsové Anna Matuštíková a Čeněk Maléř ze sexty A.
V soutěži, kterou organizují pracovníci  karlovarského muzea, studenti řešili celou řadu zapeklitých otázek z dávné i novější historie regionu. Anička a Čeněk zvítězili počtvrté v řadě, což je naprosto unikátní výsledek!
Podle jejich vlastních slov bylo nejtěžší částí soutěže poznávání originálních artefaktů z muzejních sbírek. Ale i s touto částí se vyrovnali více než dobře a v celkovém pořadí odsunuli na druhé a třetí místo družstva obou karlovarských gymnázií.
Je jen velká škoda, že Anička ani Čeněk se, vzhledem k věkovému omezení soutěžících, nemohou zúčastnit dalšího ročníku tohoto zajímavého klání.