Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Výměnný pobyt se studenty z Hofu

Dobrý den vážení rodiče a milí studenti,

jako každý rok chystáme i v letošním šk.roce výměnný pobyt se studenty z partnerkého gymnázia v Hofu. Pobyt je určen pro 14-16leté studenty. Přihlášení studenti se znalostmi NJ/AJ (NJ může být i jako 2.cizí jazyk) absolvují týdenní pobyt v SRN v hostitelských rodinách a navštíví vyučování v adekvátním ročníku. Výuku doprovází mimoškolní program - exkurze, sportovní a kulturní vyžití. Pobyty se organizují jako reciproční, tj. následující týden studenti z Hofu, u nichž naši čeští studenti bydleli, tráví jeden týden u svých českých spolužáků. Rodiny financují pouze dopravu, mimoškolní program (vstupné apod.) a kapesné svých dětí. Hostitelská rodina se o studenta postará, co se ubytování a stravy týče. A to jak v německých, tak v českých rodinách.

 

Více informací o pratnerském gymnáziu Johann-Christian-Reinhart Gymnasium Hof naleznete na www.reinhart-gymnasium-hof.de

 

Více informací o výměnném pobytu na www.gymostrov.cz/nemecky-jazyk nebo u paní profesorky Veroniky Černé, která tento pobyt organizuje.

 

Termín výměnného pobytu pro letošní rok:

13.-19.2.2011 čeští studenti v Německu

19.-26.2.2011 němečtí studenti v Čechách

Přihlášky prosím podávejte u prof. V.Černé do středy 22.12.2010.

 

13.2.2011 = neděle: Rodiče dopraví své děti do Chebu na místo setkání restaurace hotelu Hvězda na náměstí. zde se setkají všichni studenti výměnného pobytu s německými rodinami a prof. Veronikou Černou z gymnázia Ostrov. Z Chebu si české studenty odvezou už německé rodiny k sobě domů. Návrat všech studentů ze SRN bude v sobotu 19.2. kolen poledne vlakem za doprovodu německého profesora Martina Haukeho (mluvícího též česky). V sobotu 26.2. české rodiny odvezou německé studenty do chebu, kde se setkají opět v restauraci hotelu Hvězda s německými rodinami. Toto setkání proběhne již bez účasti profesorů. Na průběhu se lze s německými rodinami domluvit i jinak (např. si některé rodiny vyzvedávají své děti v K.Varech anebo české rodiny jedou až do Hofu).

 

O průběhu akce Vás budeme průběžně informovat.

 

S pozdravem Mgr.Veronika ČernáZpět

Gymnázium Ostrov