Výsledky školního kola Olympiády v českém jazyce 2010 / 2011 – nižší gymnázium

Školního kola Olympiády v českém jazyce se zúčastnilo 19 žáků z tercií a kvart. V první části soutěžící tradičně řešili úkoly gramatického testu a v druhé části psali slohovou práci na dané téma.
Maximálně mohli získat 28 bodů.

Letos vítězství vybojovala Eva Pincová z kvarty (22 bodů). Druhé místo zíslala Michaela Šťástková ( 19 bodů), také z kvarty, a třetí obsadil Jan Šugar z tercie
(18 bodů). Blahopřejeme! Oběma dívkám, které postupují do okresního kola, přejeme hodně štěstí. Ostatním soutěžícím děkujeme za účast s přáním, aby zachovali přízeň českému jazyku.