Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Dojmy z výměnného pobytu

Foto

   Dne 13.2. jsme se my - dvě české studentky s paní profesorkou Černou - sešly v Chebu s německou rodinou za účelem výměnného pobytu. Z důvodu letošního malého zájmu německých studentů jsme obě bydlely u rodiny Zubers. Rodina se o nás starala jako o vlastní, hráli jsme stolní hry, dělali společné výlety a celý týden jsme navštěvovali s Kilianem školní docházku.
   Velká změna oproti našemu gymnáziu bylo jejich vyučování. Začíná v 8 hodin jako u nás, ale učí se dvě vyučovací hodiny a potom je 15ti minutová přestávka. Zažily jsme krásné výlety, ať už to byl výlet do Mödlareuthu, kde vedly hranice Saska a Bavorska, prohlídka města Hof nebo hraní bowlingu - vše se nám moc líbilo. Také nesmíme zapomenout skvělé nakupování v jednom obchodě, kde bylo vše do 5 Eur. ;) V Německu se nám moc líbilo, a kdyby byla možnost, rády bychom jely zas.
   Nyní se ale přesuneme zpátky do Čech, kam s námi jede i 13-letý Kilian. Myslíme si, že pro něho to také byla změna ve stylu vyučování. Podnikaly jsme s ním různé výlety, jako byla prohlídka po Karlových Varech, muzeum hlavolamů, jízda na koních nebo návštěva čajovny. Bylo to nádherných 14 dní, které skončily sobotou 26.2., kdy si pro Kiliana přijela rodina Zubers do Karlových Varů. Při loučení jsme dostali pozvání na další společně strávené chvíle v Hofu třeba o letních prázdninách.
   Doufáme, že tohle tedy nebyly naše poslední společně prožité dny, a těšíme se na další setkání. A tím Vám všem na příští rok vřele doporučujeme tento výměnný pobyt!


Aneta Synková  (1A) a Pavla Mezzeiová (V4B)

 Zpět

Gymnázium Ostrov