Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Naši chemici na nejvyšších příčkách v kraji a v boji o mezinárodní kolo!

Chemickou olympiádu v našem kraji opanovali opět naši studenti. Po obsazení prvních tří míst v okresním kole Chemické olympiády kategorie D dosáhli vynikajících výsledků i na krajské úrovni! Kdo? No přece naši studenti z tercie a kvarty. Jan Šugar z tercie A, který v okrese zvítězil, skončil na 2., Ngoc Anh Nguyen z kvarty A obsadila 3. a Pavel Zelenka z tercie A 5. místo z celkem dvanácti soutěžících. Nutno podotknout, že jak Honza, tak Pavel jsou studenty tercie a soutěžili proti o rok starším soupeřům.

 

O týden později zcela deklasoval zbytek kraje Adam Přáda (kvinta B) v kategorii C, když porazil všech 14 dalších soupěřů, často o rok starších než on. Dosáhl mimořádného výsledku 85 procent.

 

Neméně zajímavý je také boj Vladimíra Palivce o účast v mezinárodním kole v kategorii A. Vláďa skončil v celostátním kole 8. a postoupil do boje o mezinárodní kolo. Uspěl také v 1. části tohoto boje. Nyní je v části druhé a my mu přejeme, aby uspěl i tam.

 Zpět

Gymnázium Ostrov