Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Pařížský týden

Foto

 

 

Blíží se 7. hodina večerní a ulicemi Ostrova se rozléhají zvuky drnčících koleček kufrů. Obavy maminek, jestli máme vše, byly veliké, ale i přes to jsme dokázali s odbitím 7. hodiny opustit rodiště našich vědomostí a vydali jsme se na dlouhou cestu do Paříže.
Paříž nás přivítala jasně modrou oblohou a vše nasvědčovalo tomu, že bude krásný den. Byl, a nejen ten první, ale i v dalších dnes bylo nádherné počasí, které jen umocnilo naše zážitky z Paříže. Za celý týden jsme si nasbírali neskutečné množství poznatků, vědomostí a hlavně zážitků. Pěší výstup do druhého patra Eifellovky, Louvre, katedrála Notre Dame, Versailles a tamní zahrady, Montmartre, Fontainebleau , hypermoderní čtvrť La Defense s Grand Arche, proslulý hřbitov Pere Lachaise , kde společně s velikány francouzské kultury, vědy a politiky odpočívá kultovní zpěvák skupiny the Doors Jim Morrison  a řada dalších památek a pamětihodností jsou velmi silnými prožitky, na které jen tak nelze zapomenout.
S posledním dnem v Paříži jsme se vydali na již zmíněnou Eifellovu věž, kde jsme si od černošských prodavačů usmlouvali co nejnižší ceny za co nejvyšší počet malých přívěšků na klíče a po zdolání 669 schodů jsme se vydali přes Invalidovnu do Latinské čtvrti – pro všechny místo, kde jsme si mohli dokoupit potřebné dárky a suvenýry pro rodinu a kamarády, najíst se a odpočinout, před náročnou a dlouhou cestou domů. Naposledy jsme se vydali všichni společně k Pantheonu, kde jsme vyčkali na pány řidiče, nasedli do autobusů a lze už jen dodat:  Au Revoir, Paris!
Kristýna Straková, 2.A.


Zpět

Gymnázium Ostrov