Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Nabídka pro studenty - výměnný pobyt v Holandsku!

 

Pro příští školní rok nabízí naše škola pokročilým studentům anglického jazyka výměnný studijní pobyt se střední školou v holandském městě Groenlo. Připojíme se tak k projektu, který již několik let úspěšně běží na gymnáziích v Karlových Varech a Sokolově. Pobyt je určen především studentům kvint, sext, 1. a 2. ročníku, eventuelně kvart (studentům musí být v době výměny minimálně 15 let).
Již během září si každý student zvolí svého holandského partnera. Ve dnech 8.-14. října bude výprava 20 ostrovských studentů pobývat v Holandsku. Bohatý program zahrnuje bydlení v rodině, práci na projektech, závěrečnou prezentaci před holandskými rodiči, výlet do Amsterdamu atd. Studenti budou komunikovat výhradně anglicky, poznají jinou kulturu, rodinný, studijní i společenský život v Nizozemí. 14. – 20. dubna bude holandská výprava pobývat u nás v Ostrově. Holandští studenti budou tentokrát na oplátku bydlet u svých českých protějšků. Program bude velice podobný, tj. práce na projektech, prezentace, celodenní výlet do Prahy atd. Cena celé akce je cca. 3500 Kč. Podmínkou je souhlas rodičů s výjezdem jejich dítěte do Holandska v říjnu a současně také s následným ubytováním holandského studenta u nich doma po dobu jednoho týdne v dubnu. Přihlášky a bližší informace u paní profesorky Mokruschové.


Zpět

Gymnázium Ostrov