MŠ Masarykova na cestě za pohádkou (aneb školní dramaťák dětem)

Dne 8. 6. 2011 jsme my, žáci Gymnázia Ostrov, uspořádali pro MŠ Masarykova cestu do pohádky, abychom si procvičili dramatické dovednosti před nesmlouvavým publikem. Vše se konalo v areálů ostrovských rybníků. Celkem jsme vytvořili 15 stanovišť s nejméně jednou pohádkovou postavou. Děti chodily po skupinkách a na každém stanovišti dostaly úkol, např. třídění barevných papírků, lovení dušiček, házení míčků do klaunovy pusy a další.

Škála pohádkových postav byla pestrá. Převtělili jsme se třeba do Saxany, čarodejnic, kovboje, poustevníka, víl, Karkulky, vodníka, Elišky ze mlejna, čertice nebo Křemílka a Vochomůrky.

Všichni jsme se shodli na tom, že nás to opravdu bavilo. Dělat dětem radost - už jen ta myšlenka - v nás vyvolalo takové nadšení, že hodláme ve spolupráci pokračovat.

Za účastníky Terezie Koubková V2.A