Mnoho povyku pro nic V osm u archy

Pokud byste se obávali přílišné konzervativnosti shakespearovských dramat, zajeďte si - jako my - do divadla v Chebu, kde se v režii Filipa Nuckollse zrodilo osvěžující a moderně pojaté drama o dvousečnosti lží a intrik. Podle reakcí našich tercií a kvart byl záměr tvůrců přiblížit se současnému mladému divákovi splněn na sto procent. Přestože by si klasik posteskl, dospívající divák jistě nabyl dojmu, že se ten Shakespeare v podstatě „dá“.

O den později jsme do téhož divadla vyrazili podruhé, tentokrát na představení o otázkách přátelství, lidských hodnotách a v neposlední řadě i o existenci, či neexistenci Boha. A to vše na pozadí příběhu tří tučňáků ohrožených potopou světa. Z reakcí zúčastněných bylo poznat, že i tento výběr byl správnou volbou. Jsme rádi, že i současné primy zjistily, že divadelní představení je samozřejmou součástí kulturního rozhledu studenta.