Naši dějepisci opět ve špičce!

V okresním kole dějepisné olympiády, které proběhlo 2. února v Karlových Varech, se opět skvěle prezentovali studenti našeho gymnázia.

V soutěži, která je každoročně vypisována pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, letos zabodovali Jiří Klůc z kvarty A a Vít Illichmann z kvarty B.

Tématem letošního ročníku, který nese název "V bohatství i chudobě aneb Osobnosti k nezaplacení" je vývoj měny a platidel od starověku až  po nedávnou minulost. Jde tedy o dějiny  numismatiky, tedy disciplínu, která se v dějepisných osnovách jen lehce mihne. O to více nás těší, že oba chlapci v  ní našli zalíbení a špičkově reprezentovali nejen sebe, ale zejména ostrovské gymnázium.

A jak dopadli?

Jiří Klůc obsadil s 63 body těsné 2. místo, když mu k vítězství chyběly pouhé čtyři body, a Vít Illichmann skončil s 59 body celkově třetí!

Tímto skvělým výsledkem se oba studenti nominovali do krajského kola dějepisné olympiády, které proběhne počátkem jara v Chebu.

Přípravu studentů vede Mgr. Jiří Fresser, který rovněž pracuje v okresní porotě této soutěže.