Folkový bard Vladimír Merta vyprávěl studentům

21. 2. 2012 navštívil naše gymnázium  písničkář  a zakladatel folkového sdružení Šafrán Vladimír Merta. Studentům vyprávěl o vydání své první LP desky u francouzské společnosti Vogue v roce 1969. O tom jak jeho další publikační možnosti byly silně omezeny represivní politikou režimu. Během osmdesátých let  psal a režíroval animované filmy. Věnoval se filmové, divadelní, scénické hudbě a zhudebňování poezie. Studentům s noblesou předvedl improvizované zhudebnění Jana Skácela. Dnes spolupracuje s vydavatelstvím Galén, kde mu nadávno vyšlo 2CD zhudebněné  poezie STRUNY VE VĚTRU (Seifert, Holan, Orten, Dyk,...)

Děkujeme za návštěvu, přejeme pevné zdraví a hodně krásné muziky.

Ivan Machek