Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Dojmy z výměnného pobytu Ostrov - Hof

Foto

Pavla Mezzeiová z V5B:

 

Letošní výměný pobyt byl pro mě opět velkým přínosem. Poznala jsem zase životní režim v jiné rodině, v cizí zemi, v cizí škole. Bylo to skvělé! Má němčina se znovu posunula o krůček napřed. Za týden v Německu jsem se naučila plno důležitých frází pro běžnou komunikaci mezi dospělými lidmi, mezi kamarády, v restauraci či ve škole. To beru jako jeden z největších přínosů pro mě. A také jsem samozřejmě poznala nové kamarády, se kterými chci udržovat stálý kontakt i kvůli opakování mé nové slovní zásoby. Už ted' se těším na příští rok!

Aneta Synková z 2A:

Stejně jako minulý rok jsem se i letos zúčastnila česko-německého výměnného pobytu Ostrov-Hof. Premiéru jsem tedy měla za sebou a tak na mne nečekalo žádné překvapení. V německé rodině jsem tentokrát byla ubytovaná sama, což považuji za výhodu, protože jsem zde byla nucena po celou dobu mluvit jen německy. Členy rodiny jsem také naučila pár slovíček z češtiny a vždycky mi přišlo úsměvné, když je po mně opakovali. Od pondělí do pátku probíhala výuka na gymnáziu se jménem Johann-Christian-Reinhardt. Ačkoliv program výletů zvolila škola úplně stejný jako loni, nemohla jsem říci, že bych se vyloženě nudila. Horší už to bylo ve školní lavici- tam jsem si buď kreslila, učila se do své školy a nebo četla knížku. Další týden pak přijela německá studentka do Čech a byla ubytovaná u nás. Zda se jí u nás líbilo nebo ne, nemohu posoudit, ale podle toho, co říkala, byla velmi ráda. Pokud bych měla i příští rok tu možnost zúčastnit se, jedu znovu. Všem zájemcům o procvičení němčiny vřele doporučuji.

Z pohledu německé strany

Studentky Lea Wolfram, Milena Wilckens, Lina Schödel a Katharina Scheidt:

Co se děvčatům nejvíc líbilo?

- Milé a hodné rodiny

- Karlovarské oplatky a jiné české speciality :-)

- Výlety, např. do Lokte

- Jídlo ve škole (v SRN totiž často žádné školní jídelny nemají)

- Speciální výuka češtiny

 Zpět

Gymnázium Ostrov