Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Česko-německý cyklovýlet 2012

Foto

   V pátek 11.5.2012 jsme podnikli již tradiční česko-německý cyklovýlet, který je organizován ve spolupráci s partnerským Reinhart-Gymnasiem v Hofu. Letos jsme s německými hosty projeli pohodovou cyklotrasu Ostrov-Hroznětín-Velas.

 

   Českou skupinku tvořilo 9 studentů, z toho osm z tercie A a jedna studentka z kvarty A. Pedagogický doprovod letos tvořili vyučující Petr Fiala, Veronika Černá a německý asistent Patrick Wenz.

   Počasí nám po předchozích dvou letech opravdu přálo, proto jsme si mohli na Velasu dopřát i zmrzlinu, užívali si sluníčka a domů nejspíš všichni přijeli trošku připálení :-) I německé skupině se tato trasa velmi zamlouvala.

   Na příští rok už plánujeme další cyklovýlet, a to na půli cesty pro obě školy - v oblasti Cheb-Schirnding-Hohenberg, kde se vyskytuje také řada cyklistických cest a kde to z pohledu cyklisty ještě dobře neznáme, ale poznat to chceme.

 

Už se těšíme na příští 6. ročník v roce 2013! Půjdete do toho s námi?

 

 

 Zpět

Gymnázium Ostrov