Letošní „žně“ úspěchů v chemii jsou hotovy

S poslední soutěží letošního ročníku Chemické olympiády máme příležitost se ohlédnout za úspěchy našich nadějných studentů. Letos se konalo jedno okresní, čtyři krajská a jedno celostátní kolo CHO. Na okresní a krajské úrovni naši s přehledem vyhrávali a vždy obsadili stupně vítězů. Přesněji v okrese a krajích získali čtyři první místa, tři druhá a jedno třetí. Na celostátní úrovni pak dosáhli na 8. a 11. místo v kategorii, které se účastnilo 130 soutěžících. K tomu všemu Adam Přáda výborně reprezentoval ČR na mezinárodní soutěži EUSO. Všem našim mladým chemikům chceme poděkovat. Jmenovitě tedy:

• - Adamu Přádovi – který vyhrál, co se dalo. Vynikajících úspěchů dosáhl v  celostátním klání s o dva roky staršími soutěžícími (8. místo) a bojoval o mezinárodní kolo. V mezinárodní soutěži EUSO pomohl českému týmu získat zlatou medaili. Vyhrál i  krajské kolo.
  • - Lucii Madajové – Lucie, ač maturantka, která se musí věnovat přípravě na zkoušky, vyhrála krajské kolo nejobtížnější kategorie a v celostátním kole skončila 11.
  • - Janu Šugarovi – Honza s elegancí porazil všechny soupeře v okresním i v krajském kole. Ve srovnání krajských výsledků je na 4. místě z asi 250 soutěžících v celé ČR ve své kategorii víceletých gymnázií a základních škol.
  • - Pavlu Zelenkovi – Pavel vytvořil s Honzou neporazitelné duo a doplnil jej výbornými výsledky (2. v okrese i v kraji).
  • - Tran Thi Phuong Hoai – Sabina se spolu s Honzou s Pavlem účastnila vítězného tažení. V okrením kole byla pátá, v krajském dokonce čtvrtá.
  • - Soně Ondrušové – dvakrát bojovala v krajském kole, v jednom byla 3. ze dvanácti soutěžících, kdy také skvěle obhajovala naši čest a zastoupila tak i nemocného Adama.
  • - Jakubu Kvapilovi – který v krajském kole nejnáročnější kategorie zaujal 6. místo.
  • - Ngoc Anh Nguyenové – která obsadila 10. místo v krajském kole.

Díky těmto studentům víme, že chemie je na naší škole silnou stránkou. Děkujeme jim za to.

Děkujeme tímto také našim kolegům RNDr. Vladímíru Vítovi a Ing. Miloši Krejčímu za přípravu soutěžících a organizaci soutěží.