Volby 2012 v anglickém jazyce podle kvint

V anglickém jazyce, v rámci témat politika, ekologie a vize budoucnosti, jsme se s kvitou A a B rozhodli vyzkoušet si práci politiků prakticky. Studenti měli za úkol ve dvojicích vymyslet koncept vlastní politické strany včetně programu a propagační strategie. Ve čtvrtek 17. a pátek 18. května jsme byli svědky volebních meetingů 6 politických uskupení, která se v cca 5 až 10 minutách snažila zaujmout voliče, tedy ostatní studenty, a získat jejich hlasy. Představily se nám Party of Neglected Seniors, Gay Party, Teen Party, Neoconservative Party, Health Party a Good Night Left Side. Každá strana zvolila jinou cílovou skupinu, jiný program i jiný styl. Po každé prezentaci se rozpoutala diskuze o některých bodech programu, neboť publikum dostalo prostor na dotazy a reakce. Studenti tudíž museli bez přípravy reagovat a pokusit se obhájit své postoje. Vrcholem celého projektu byla anonymní volba všech studentů této jazykové skupiny, ve které s přehledem zvítězila strana Good Night Left Side (GNLS) Michaela Kopty a Tomáše Vaice, která oslovila studenty svým programem zaměřeným na mladé voliče. Studenti zvládli tento poměrně obtížný úkol v angličtině opravdu skvěle. Uvidíme, jestli někteří z nich v budoucnu opravdu vstoupí do veřejného dění. Vzhledem k současnému stavu naší politické kultury bychom si to přáli.

Mgr. Vendula Mokruschová