Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Brněnská muzejní otevřela svoji náruč 19. května 2012

Foto

             Rok se s rokem sešel a další ročník muzejní noci nás opět vylákal do moravské metropole. Letošní ročník přinesl jednu podstatnou změnu, pro návštěvníky dost nemilou. Symbolické vstupné se změnilo ve vstupné pevně dané. Sice by nìkdo mohl říct, že nás ta dvacka, či desetikoruna nezabije, ale na druhou stranu, tradice volných vstupù je přeci jenom tradice.

             Letos se do muzejní noci zapojilo celkem 15 institucí, z nichž jsme jich 5 stihli navštívit. Kdo už na jakékoliv muzejní noci byl, potvrdí, že 5 památek během několika hodin s tisícovkami spolunávštěvníků v zádech, někdy i na zádech, je vážně úspěch. Na rozdíl od loňského roku, jsme se letos zaměřili i na doprovodné programy. V Místodržitelském paláci Městské galerie jsme se nechali za zvuků místní rockové kapely pomalovat, v Paláci šlechtičen jsme zvážněli na výstavě V utrpení a boji, která mapovala osudy brněnských Židů za 2. světové války.

              Je těžké určit, co nás oslovilo nejvíce. Palác Anthropos, v nìmž jsme viděli mamuta v životní velikosti a mohli navštívit Čajchanu v jurtě, či snad brněnská dominanta Petrov, ze kterého nás obětavá paní průvodkynì snad ani nechtěla pustit, nebo pověstná třešínka na dortu Špilas, kde jsme se mohli spatřit vše, co patří k právu útrpnému? Leckterá duše by si posteskla! Jen těžko se nám opouštělo místo zalité sluncem, z něhož sálala pohoda a klid. To vše dokreslovala vstřícnost Brňáků a fakt, že jsme konečně poznali na místním orloji, kolik je hodin. Kde se ukazují minuty – to snad zjistíme příští rok.

              Brno, třes se!

 

                                                                                               -dv-Zpět

Gymnázium Ostrov