Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Vážení rodiče,


 

rádi bychom Vám nabídli výměnný program se střední školou S. G. Marianum Groenlo

v Nizozemí, který běží již několik let i na karlovarském gymnáziu a naše škola se k němu připojila v loňském roce. Jedná se o týdenní pobyt našich studentů v nizozemských rodinách v termínu od 6. do 12.října 2012 s následnou návštěvou nizozemské skupiny u nás od 13. do 19. dubna 2013. To znamená, že Vaše dítě vyjede v říjnu do Nizozemí, kde bude bydlet u svého holandského partnera, kterého si vybere na základě seznamovacích dopisů v září. Naopak v dubnu bude nizozemský student hostem ve Vaší rodině.

 

Projekt je ideální pro studenty anglického jazyka ve věku 15 – 18 let. Základem jsou výlety, exkurze a společně strávený čas jak v rodině, tak s přáteli. Hlavním úkolem výměnného pobytu je společná práce na projektech (většinou ve 4-členných skupinách, vždy 2 naši a 2 nizozemští studenti). Projekty jsou zaměřeny na porovnávání a vzájemné poznávání našich zemí a kultur. Komunikačním jazykem bude především angličtina.

 

Domníváme se, že tato akce je výbornou příležitostí pro prověření a především procvičení jazykových dovedností našich studentů v situacích běžného života, při společenském styku atd. Nemalou zkušeností je také závěrečná prezentace projektů, kdy každý student krátce pohovoří v cizím jazyce před rodiči a ostatními studenty.

 

Přibližný program pobytu v Groenlo z minulých let:

Sobota - příjezd

Neděle - Family Day (individuální program s hostitelskou rodinou)

Pondělí - práce na projektech, možné exkurze

Úterý - práce na projektech, sportovní odpoledne nebo výlet, exkurze

Středa - výlet do Amsterdamu

Čtvrtek - dokončování projektů, příprava prezentace, večer – prezentace projektů

Pátek - odjezd do ČR

 

Při výjezdu do Nizozemska bude cena pro studenty zahrnovat hlavně dopravu a pojištění. Nizozemská skupina nám hradí veškeré výdaje na vstupné. Při pobytu nizozemské skupiny u nás bude vstupné hradit naše strana (rodiče a částečně škola), stejně jako některé další nezbytné výdaje. Cena celé akce je 4.500 Kč.  Letos pojedeme stejně jako vloni společně s Prvním českým gymnáziem Karlovy Vary.

 

            Zprávy o obou částech výměnného programu z letošního školního roku včetně fotografií naleznete na webových stránkách školy níže.

V případě dotazů kontaktujte prosím Mgr. Vendulu Mokruschovou nebo Mgr. et Bc. Janu Kitzbergerovou.

 

 Zpět

Gymnázium Ostrov